Ebooki Recenzje

czyli subiektywne streszczenia, recenzje, opinie i artykuły o e-bookach


Anatomia sukcesu

Książka „Anatomia sukcesu” Łukasza Chojnackiego nauczy Cię jak osiągnąć sukces poprzez praktykę.

Pierwszym krokiem jest poznanie znaczenia słowa SUKCES.

Jest to słowo, którego rdzeń pochodzi z łaciny - successus i oznacza „podejście”. Jeśli chcesz uchwycić istotę sukcesu, musisz zrozumieć, czym jest successus, czyli PODEJŚCIE. Sposób w jaki dążysz do realizacji swoich celów, jest konsekwencją odpowiedniego Podejścia, które jest z kolei zależne od Twoich świadomych poczynań.

Sukces nie jest przypadkiem.

Proces, który ma Cię prowadzić do sukcesu , zaczyna się od postawienia sobie pytania:

co muszę wiedzieć, abym mógł sobą kierować?

Fundamentalnym krokiem jest poznanie i przyswojenie prawdy:

Skuteczne działanie to umiejętność balansowania pomiędzy ukierunkowanym i intencjonalnym myśleniem, adekwatnym do celu stanem emocjonalnym oraz zdecydowanym działaniem.

Więcej o ebooku “Anatomia sukcesu”

Intelekt, emocja, działanie

Poniżej poznasz Twoje Trzy Funkcje, którymi dysponujesz i powinieneś odpowiednio kontrolować.

Pierwszą z nich jest Intelekt.

Obdarzony nim jest tylko człowiek , na tle wszystkiego co żyje. Cechą charakterystyczną intelektu jest myślenie. Pamiętaj – jeśli będziesz się jedynie skupiać na funkcji intelektualnej,  staniesz się osobą twórczą, tylko w obszarze intelektu, a w działaniu pozostając „rasowym” teoretykiem. Jeśli na tym poprzestaniesz – o sukcesie będziesz mógł jedynie pomarzyć.

Istotą myślenia jest porównanie.

Człowiek sukcesu dokonuje porównań

Drugą funkcją jest Emocja.

Łukasz Chojnacki, autor recenzowanego przeze mnie e-booka „Anatomia sukcesu” wyróżnia następujące cechy emocji:

 • porusza ciałem
 • jest parą przeciwieństw
 • odcina drogę do intelektu

Jeśli jesteś osobą, która funkcjonuje w sposób emocjonalny, to prawdopodobnie bardzo chcesz spełnić swoje pragnienia, ale nie wiesz jak masz to uczynić.

Postrzegasz rzeczywistość przez pryzmat doświadczanych przez siebie emocji, np. zwątpienia. Twój umysł , działa pod wpływem emocji, szuka argumentów i wyjaśnień, które można sprowadzić do stwierdzenia „ to nie może się udać”.

Istotą emocji jest ocena.

Człowiek sukcesu potrafi zaobserwować, kiedy ocenia, a kiedy porównuje.

Trzecią funkcją jest Działanie.

Jeśli jesteś osobą, która ma plan działania stworzony dzięki własnemu intelektowi i uzupełniony odpowiednim stanem emocjonalnym, nie osiągniesz nic w świecie materialnym, jeśli nie zaangażujesz jeszcze w to swego ciała.

Istotą działania jest ruch.

Człowiek sukcesu podejmuje działania.

Wszystkie wymienione przeze mnie trzy funkcje są ściśle ze sobą powiązane. Gdy się rodzimy posiadamy je, ale stopień nasilenia czy dominowania u różnych ludzi jest inny. Idealnie byłoby gdyby pomiędzy nimi panowała równowaga. Uzyskanie równowagi pomiędzy funkcjami jest sztuką, w której biegłość osiągają tylko ludzie przez duże „L”. Tylko oni są zdolni do osiągnięcia sukcesu. Autor Łukasz Chojnacki zwraca uwagę na ważną rzecz: jeśli zależy Ci na tym, aby realizować swoje cele, musisz nauczyć się rozróżniać swoje funkcje, a następnie nimi kierować.

Sukces to nic innego jak skuteczne działanie, które wymaga kontrolowania swoich funkcji. Jeśli umiesz wpływać na własne myśli, emocje i ciało, będziesz w stanie zrealizować każdy cel, jaki sobie postawisz.

W dalszych częściach e-booka „ Anatomia sukcesu” Łukasza Chojnackiego dowiesz się, że owe trzy funkcje: intelekt, emocja i działanie, odpowiadają określonej strukturze mózgowej.

Pień mózgu stanowi podstawę mózgu i otacza szczyt rdzenia kręgowego. Reguluje Twoimi podstawowymi czynnościami życiowymi, tj. oddychaniem, metabolizmem innych organów ciała oraz sprawuje kontrolę nad stereotypowymi ruchami i reakcjami. Jego podstawowym zadaniem jest wywoływanie wszelkich działań i ruchów ciała, zwłaszcza tych, które maja na celu Twoje przetrwanie.

Na „fundamencie” pnia mózgowego powstał układ limbiczny, który jest odpowiedzialny za Twoje emocje, uczenie się i pamięć. Nowa kora jest odpowiedzialna za myślenie. Umożliwia wszystkie funkcje intelektualne jak: korzystanie z wyobraźni, planowanie, myślenie abstrakcyjne itp.

W wyniku zrównoważonego działania ww. trzech funkcji jest skuteczne podejmowanie i realizowanie Twoich przedsięwzięć, pomimo napotykanych trudności.

Poznaj dwa podstawowe warunki osiągnięcia sukcesu i zacznij je stosować. Już dla tego celu warto dokonać zakupu tego bardzo interesującego e-booka „Anatomia sukcesu”.

Określając swój cel, musisz mieć jego dokładny obraz. Twój umysł czyli świadomość i podświadomość również muszą wiedzieć czego pragniesz, a przez to mogą ukierunkować swoje działania na zgodne z Twoim celem.

Bardzo pomocne jest zapisanie swojego celu na kartce, ponieważ staje się namacalnym Twoim narzędziem, które przypomina Ci o nim. Oczywiście nie sądź, że jak to zrobisz osiągniesz w 100% sukces. To jedynie ma Ci przypominać o wybranym celu.

Czego jeszcze się dowiesz z e-booka „Anatomia sukcesu” Łukasza Chojnackiego?

Dowiedz się więcej na stronie wydawnictwa

Oto niektóre z poruszonych w e-booku tematów:

 • w jaki sposób myśli kształtują Twoje działania?
 • siła samospełniającego się proroctwa
 • wizualizacja czyli metoda wpływania na podświadomość
 • jaki wpływ na nasze życie mają nawyki?
 • o myśleniu i jego potężnej mocy oddziaływania na Twój ruch i działanie.
 • siła słów i ich wpływ na Twoje zachowanie
 • wpływ optymizmu i pesymizmu na człowieka
 • niewolnictwo słowa
 • jak powstają przekonania?
 • wpływ przekonań na odbiór słów i komunikatów

Książka „Anatomia sukcesu” Łukasza Chojnackiego napisana jest tak przystępnym i zrozumiałym językiem, że może stanowić interesującą lekturę dla każdego.

Autor przedstawił pełną analizę SUKCESU.

Wyjaśnił wszystkie powody, dlaczego ludzie nie osiągają upragnionego sukcesu a także wskazał konkretne momenty, w których popełniają błędy.

Jeśli zainwestujesz niewielkie pieniądze w zakup tej książki, gwarantuję Ci osiągnięcie sukcesu. Powinieneś się zastosować do przedstawionych przez Łukasza Chojnackiego, rad i na pewno znajdziesz odpowiedź nie wiele nękających Cię pytań.

Jeszcze jednym ułatwieniem w e-booku „Anatomia sukcesu” jest zamieszczenie przez autora, ćwiczeń dla Ciebie oraz wielu przykładów z życia wziętych, dzięki którym zrozumiesz  gdzie popełniasz błędy.

 • Jesteś osobą ambitną?
 • Potrafisz wdrożyć zmiany w swe życie?
 • Jesteś uparty w swych dążeniach?
 • Chcesz osiągnąć sukces?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, zdecyduj się już teraz na kupno tej prawdziwej skarbnicy mądrości oferującej potężne narzędzia w osiągnięciu sukcesu.

Tym fenomenalnym poradnikiem jest recenzowany przeze mnie e-book „Anatomia sukcesuŁukasza Chojnackiego. Na rynku wydawniczym nie znajdziesz takiej drugiej wiarygodnej publikacji.


Zostaw komentarz